Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Περίοδος Αιτήσεων Εγγραφής Μαθητών Σχολικού Έτους 2012-13

Περίοδος Αιτήσεων Εγγραφής Μαθητών Σχολικού Έτους 2012-13

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΑΦΟΡΑ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΘΕΡΙΣΟΥ.

Σας γνωρίζουμε ότι οι αιτήσεις για εγγραφή μαθητών της Α΄ Τάξης του Γυμνασίου στο Μουσικό Σχολείο θα γίνουν από .........................

Οι αιτήσεις είναι έντυπες και παρέχονται από το Μουσικό Σχολείο Θερίσου Κ. Μάνου (Περιβόλια) από 09.00 ? 13.00. Τηλ. Σχολείου 28210-88065.

Η επιλογή θα γίνει μετά από αξιολόγηση των υποψηφίων μαθητών στις ....... Ιουνίου από ειδική επιτροπή στο Σχολείο.

Τα αντικείμενα εξέτασης είναι:

Α) Ρυθμός

Β) Ακουστική ικανότητα

Γ) Φωνητική ικανότητα

Δ) Διάκριση ηχοχρωμάτων

Ε) Προαιρετικά ένα αναγνωρισμένο μουσικό όργανο, ευρωπαϊκό, ή παραδοσιακό σε επίπεδο κατωτέρας.

Οι εξετάσεις είναι απλές με στόχο να ανιχνεύσουν τη μουσική κλίση των εξεταζομένων και δε χρειάζεται μελέτη και προετοιμασία.